Odstrasz kota z miejsc zakazanych

Wszędobylska kocia natura nie pozwala kocurom i kotkom na opuszczenie żadnego interesującego (według nich samych) miejsca. Rabaty kwiatowe, ogród sąsiada czy zastawiona narzędziami szopa to jednak destynacje, które kot powinien omijać szerokim łukiem.

BY NAUKA NIE POSZŁA W LAS
Jednym z najprostszych sposobów na zmianę nawyków kota powinna być jego nauka. Koty jako typowe samotniki, jednak niechętnie poddają się szkoleniu, co zostało wielokrotnie udowodnione badaniami.

Skorzystanie ze sprawdzonego odstraszacza kotów, to często jedyna metoda umożliwiająca zabezpieczenie kota, przed niebezpieczeństwem czyhającym tuż za rogiem.

Stosowanie mat ochronnych z kolcami, to zdecydowanie najgorszy z możliwych pomysłów. Pokaleczenie kota, bez względu na to, czy bezdomnego, czy własnego to przestępstwo surowo karane.

CHEMICZNE WARIACJE
Coraz częściej w sklepie spotkać można mieszanki repelentów o działaniu odstraszającym. Spryskanie niedozwolonych miejsc jest skuteczne, na co wskazuje mniejsze zainteresowanie kota wędrówkami. Skład tego typu sprejów jest nieszkodliwy i nie powoduje żadnych zmian organicznych w ciele kota. Nieprzyjemny dla nozdrzy zapach to jedyny akceptowalny sposób odstraszania kotów w cywilizowanym świecie, jakim jest Polska.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Akcesoria dla psów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *