Komfortowy sen czworonożnego przyjaciela

Stara legenda miejska głosi, że „psiarze dzielą się na tych którzy śpią z swoimi psami w łóżku i na tych, którzy się do tego nie przyznają”. Bez względu na to, do której grupy należy właściciel wspomnianego czworonoga- każdy psiak bez względu na upodobania powinien posiadać własny kąt.

WIELKOŚĆ MA ZNACZENIE?
Psy bez względu na wielkość, ponad wszystko uwielbiają ludzkie łóżka. Pachnący właścicielem kawałek kołdry potrafi wprowadzić w niekończącą się ekstazę.

Według psich psychologów pies powinien jednak posiadać własne, wydzielone miejsce. Należąca jedynie do psa przestrzeń zapewnia mu poczucie bezpieczeństwa i odrębności. Bez względu czy będzie traktował je jako składzik na zabawki i resztki przysmaków czy miejsce na poobiednią drzemkę, będzie on wdzięczny za odrobinę prywatności, którą właściciel mu zapewnia.

Podczas wyboru legowiska, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim wielkość psa. Legowisko dla dużego psa powinno umożliwić mu swobodne „wyciągnięcie się”, mały koszyczek będzie dla niego udręką.

DBAJ O SWOJE
Psiaki znane są z swojego umiłowania do błota. Deszczowa pogoda, chlapa i roztopiony śnieg stanowią świetny pretekst do nadprogramowego tarzanka. Materiał, z którego wykonane jest legowisko powinien, więc być łatwy do utrzymania w czystości, a także wytrzymały (częste pranie w pralce automatycznej może zedrzeć nawet najbardziej wytrzymałe tkaniny). Poduszeczka lub kocyk będą miłym akcentem bardzo przydatnym w jesienne i zimowe dnie oraz noce. Pod kocykiem łatwo można również schować ukradzioną skarpetkę, ciasteczko i uszy podczas burzy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Akcesoria dla psów i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *