Całoroczna ochrona przed kleszczami

Największym zagrożeniem dla psów są dwa gatunki kleszczy, pospolity i łąkowy. Oba niezwykle niebezpieczne, bo skutki ukąszeń mogą być nawet śmiertelne.

Obszary największego zagrożenia
Kleszcz pospolity jest głównym sprawcą babeszjozy i boreliozy.
Zwykle zasiedla podmokłe tereny, głównie w lasach liściastych i mieszanych. Występuje także w parkach miejskich, wzdłuż leśnych dróg i ścieżek spacerowych.

Kleszcza łąkowego można spotkać na skwerach, w ogrodach, parkach, ogródkach działkowych, pastwiskach i wszystkich zakrzewionych obszarach. Jest najczęstszą przyczyna zakażeń babeszjozy.

Z odsieczą pajęczakom
Obecnie mamy dostęp do wielu preparatów chroniących nasze psie pociechy. Obroża przeciw kleszczom należy do najskuteczniejszych rozwiązań. Nie trzeba pamiętać o aplikowaniu preparatu co trzy, czy cztery tygodnie. Obroża jest bardzo praktycznym rozwiązaniem, które wymaga zmiany raz na 6-8 miesięcy.

Jak to działa?
Obroża przeciw kleszczom zawiera w sobie substancje czynne, które po zetknięciu z szyją, rozchodzą się wraz z łojem po całym ciele zwierzęcia. Pozostają w jego warstwie naskórka, tworząc barierę praktycznie nie do pokonania. W momencie wbicia się kleszcza w ciało psa, substancja aktywna paraliżuje układ nerwowy pajęczaka, zabijając go.

Trzeba pamiętać, że niezależnie od wyboru preparatu, podstawą ochrony przed kleszczami jest dokładne przeglądanie sierści psa po każdym spacerze. Ważne, aby robić to systematycznie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *